Jak przechowywać pocztówki

Bezpieczne przechowywanie pocztówek, FDC Kopert Pierwszego Dnia Obiegu. Podstawowym produktem są karty na pocztówki dostępne w ofercie naszego sklepu znanej niemieckiej firmy 2C oraz 2S, oraz gotowe klasery na FDC firmy Fischer. Karty 2C są przeźroczyste co daje możliwość obejrzenia waloru obustronnie inaczej ma się z kartami 2S posiadają czarną wkładkę i walor możemy zobaczyć tylko z jednej strony. Do bezpiecznego przechowywania kart polecamy okładki w kilku rozmiarach a najlepiej jak posiadają futerał zabezpieczający przed kurzem.

Poniżej przedstawiamy klaser z kartami przeźroczystymi z systemu optima 2C, w kartach walory można oglądać obustronnie.

Klaser na pocztówki z kartami 2C

W ofercie są też karty bardziej pojemne optima 2S która pomieści 4 pocztówki lecz podczas oglądania obejrzymy tylko jedną stronę pocztówki gdyż są wkładane z obu stron karty.

 Klaser na pocztówki z kartami 2S

Podobne rozwiązanie mają klasery firmy Fischer tyle że tam jako czarna wkładka jest włożona tektura która można usunąć i posiadać karty przeźroczyste w zależności na jaką ilość FDC potrzebujemy klaser.

Klaser na pocztówki FDC Fischer

W każdym przypadku ważne jest przeglądanie klaserów co jakiś czas aby przewietrzyć zbiory ewentualnie w miarę szybko wyłapać jeśli coś będzie się działo z naszymi walorami w klaserach.

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl