Jak przechowywać pocztówki

Bezpieczne przechowywanie pocztówek, FDC Kopert Pierwszego Dnia Obiegu. Podstawowym produktem są karty na pocztówki dostępne w ofercie naszego sklepu znanej niemieckiej firmy Leuchtturm z systemu optima 2C, 2S, oraz na większe pocztówki 1C, 1S. Karty z końcówką C są przeźroczyste co daje możliwość obejrzenia waloru obustronnie inaczej ma się z kartami S posiadają czarną wkładkę i walor możemy zobaczyć tylko z jednej strony. Do bezpiecznego przechowywania kart polecamy okładki w kilku rozmiarach a najlepiej jak posiadają futerał zabezpieczający przed kurzem. Jak na poniższym zdjęciu. 

Według nas najlepszym rozwiązaniem są klasery w formie segregatorów z wpinanymi kartami, gdyż w przypadku reorganizacji zbiorów, wystarczy wpiąć kartę i nie ma potrzeby wyciągania dziesiątek pocztówek żeby dołożyć świeżo zdobyty walor do kolekcji.

Klaser na pocztówki Optima

Poniżej przedstawiamy przykładową kartę przeźroczystą z systemu optima 2C, w kartach walory można oglądać obustronnie. Zdjęcie wykonane na białej kartce.

Karty optima 2C

W ofercie są też karty bardziej pojemne optima 2S która pomieści 4 pocztówki lecz podczas oglądania obejrzymy tylko jedną stronę pocztówki gdyż są wkładane z obu stron karty.

 Karty Optima 2S

Na rynku kolekcjonerskim występują również klasery z oprawionymi na stałe kartami, poniżej prezentujemy jeden z oferowanych w naszym sklepie klaserów jest to klaser z systemu Optima ale wersja Gigant.

Klaser na pocztówki FDC Gigant Optima

W każdym przypadku ważne jest przeglądanie klaserów co jakiś czas aby przewietrzyć zbiory ewentualnie w miarę szybko wyłapać jeśli coś będzie się działo z naszymi walorami w klaserach.

Niedawno pojawiły się w ofercie bliźniacze karty oferowane przez firmę Fischer z systemu Optimum, zawiera okładki oraz karty 1C, 2C, 3C. 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl