Jak przechowywać monety

Jak przechowywać monety ? Gdzie trzymać monety ? W czym przechowywać monety obiegowe, kolekcjonerskie. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu monety można kolekcjonować w klaserach, albumach, na paletach w kilku punktach opiszemy każdą metodę zabezpieczania monet aby Państwo mogli dobrać odpowiedni asortyment do swoich potrzeb.

Klasery na monety

Klasery numizmatyczne najbardziej uniwersalny sposób przechowywania walorów, wielu producentów posiada w swojej ofercie klasery na monety. Przeznaczenie zależy od wielkości okienek, niektóre posiadają wszystkie strony z jednakowymi okienkami na przykład klaser na monety 2 zł jak również klasery z kilkoma rozmiarami gdzie każda strona posiada okienka o innym rozmiarze co jest przydatne w przypadku monet obiegowych o rożnych średnicach. Najważniejsze to wybierać klasery z kartami bez zmiękczaczy czyli karty które nie są gumowate, najlepsze i sprawdzone są karty firmy Leuchtturm. Mają wysuwane paski z bezpiecznego materiału i brak klapek jak które z czasem pękają.

   Klaser na monety Leuchtturm 

 

Albumy na monety

Albumy na monety takich producentów jak Fischer, E-hobby posiadają strony przygotowane pod odpowiednie monety dzięki czemu monety są opisane i posiadają otwory odpowiedniej średnicy. Albumy jako seria jak w przypadku firmy E-hobby bardzo ładnie prezentuje się w domowej biblioteczce, dzięki zachowaniu jednakowej wielkości albumów. Firma posiada w swojej ofercie albumy na polskie monety obiegowe od 1923 do dziś, oraz na monety USA. Albumy firmy Fischer na monety 2 zł, oraz oddzielnie na serię Zwierzęta Świata, Okręty czy Poczet Królów a od 2014 roku wydają albumy na monety 5 zł.

Album Fischer              

 

Palety i kuferki na monet

Palety uniwersalny sposób przechowywania monet w kapslach lub bez. W ofercie posiadamy palety o rożnych średnicach okienek od palety mieszczącej 77 monet do palet na medale czy odznaczenia, holdery, monety bulionowe. Wszystkie paletki posiadają jednakowy wymiar zewnętrzny i przeźroczystą zasuwkę, dzięki czemu można je składować na sobie. W celu przechowywania paletek w większej ilości polecamy kuferki drewniane mieszczące 5-6 palet w zależności od potrzeb. Kuferki niemieckiej Firmy Leuchtturm zawierają niebieskie paletki bez zasuwek.

    Kuferek na monety Leuchtturm

 

Kapsle na monety

W ofercie posiadamy kapsle kolekcjonera pasujące do wszystkich palet z naszej oferty, kapsle są bez rantów jak produkowane do monet z NBP. Średnice zaczynają się od 16,5 mm do 41 mm. Oraz kapsle firmy Leuchtturm, Quadrum oraz kapsuły XL z regulowanym rozmiarem dzięki wyjmowanym krążkom.

Kapsle na monety

Holdery na monety

Holdery niemieckiej firmy Leuchtturm klejone bezpieczne dla naszych monet średnice od 17,5 mm do 39,5 mm. Każdy holder posiada po sklejeniu jednakowy zewnętrzny rozmiar a różnią się wymiarem okienka wewnątrz. Jest to niedrogi sposób przechowywania i katalogowania zbiorów dzięki możliwości opisów na kartonikach.

Holdery na monety

Do przechowywania monet z holderach polecamy klasery na holdery, palety czy kuferki.

Klaser na holdery

 Wszystkie akcesoria dostępne w naszej ofercie a w razie problemów dobrania odpowiednich metod kolekcjonowania zapraszamy do kontaktu mailowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl