Jak przechowywać monety

Jak przechowywać monety ? Gdzie trzymać monety ? W czym przechowywać monety obiegowe, kolekcjonerskie. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu monety można kolekcjonować w klaserach, albumach, na paletach w kilku punktach opiszemy każdą metodę zabezpieczania monet aby Państwo mogli dobrać odpowiedni asortyment do swoich potrzeb.

Klasery na monety

Klasery numizmatyczne najbardziej uniwersalny sposób przechowywania walorów, wielu producentów posiada w swojej ofercie klasery na monety. Przeznaczenie zależy od wielkości okienek, niektóre posiadają wszystkie strony z jednakowymi okienkami na przykład klaser na monety 2 zł jak również klasery z kilkoma rozmiarami gdzie każda strona posiada okienka o innym rozmiarze co jest przydatne w przypadku monet obiegowych o rożnych średnicach.

Klaser na monety   Klaser numizmatyczny na monety

 

Albumy na monety

Albumy na monety takich producentów jak Fischer, E-hobby czy Marpol posiadają strony przygotowane pod odpowiednie monety dzięki czemu monety są opisane i posiadają otwory odpowiedniej średnicy. Albumy jako seria jak w przypadku firmy E-hobby bardzo ładnie prezentuje się w domowej biblioteczce, dzięki zachowaniu jednakowej wielkości albumów. Firma posiada w swojej ofercie akcesoria na monety Euro, polskie monety obiegowe od 1923 do 2011 roku mieszczące się w 12 tomach oraz monety 2 zł w kilku tomach gdzie corocznie zostaje wydawany kolejny tom na monety z danego roku.

Album Fischer             Album E-hobby

 

Palety i kuferki na monet

Palety uniwersalny sposób przechowywania monet w kapslach lub bez. W ofercie posiadamy palety o rożnych średnicach okienek od palety mieszczącej 77 monet do palet na medale czy odznaczenia aż do paletki posiadającej jedno duże okienko wielkości paletki. Wszystkie paletki posiadają jednakowy wymiar zewnętrzny i przeźroczystą zasuwkę, dzięki czemu można je składować na sobie. W celu przechowywania paletek w większej ilości polecamy kuferki drewniane mieszczące od 1 do 11 palet w zależności od potrzeb.

     

Kapsle na monety

W ofercie posiadamy kapsle kolekcjonera pasujące do wszystkich palet z naszej oferty, kapsle są bez rantów jak produkowane do monet z NBP. Średnice zaczynają się od 16,5 mm do 41 mm.

Holdery na monety

Holdery niemieckiej firmy Leuchtturm klejone bezpieczne dla naszych monet średnice od 17,5 mm do 39,5 mm.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl