Jak przechowywać monety

Jak przechowywać monety ? Gdzie trzymać monety ? W czym przechowywać monety obiegowe, kolekcjonerskie. Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu monety można kolekcjonować w klaserach, albumach, na paletach w kilku punktach opiszemy każdą metodę zabezpieczania monet aby Państwo mogli dobrać odpowiedni asortyment do swoich potrzeb.

Klasery na monety

Klasery numizmatyczne najbardziej uniwersalny sposób przechowywania walorów, wielu producentów posiada w swojej ofercie klasery na monety. Przeznaczenie zależy od wielkości okienek, niektóre posiadają wszystkie strony z jednakowymi okienkami na przykład klaser na monety 2 zł jak również klasery z kilkoma rozmiarami gdzie każda strona posiada okienka o innym rozmiarze co jest przydatne w przypadku monet obiegowych o rożnych średnicach.

Klaser na monety   Klaser numizmatyczny na monety

 

Albumy na monety

Albumy na monety takich producentów jak Fischer, E-hobby czy Marpol posiadają strony przygotowane pod odpowiednie monety dzięki czemu monety są opisane i posiadają otwory odpowiedniej średnicy. Albumy jako seria jak w przypadku firmy E-hobby bardzo ładnie prezentuje się w domowej biblioteczce, dzięki zachowaniu jednakowej wielkości albumów. Firma posiada w swojej ofercie akcesoria na monety Euro, polskie monety obiegowe od 1923 do 2011 roku mieszczące się w 12 tomach oraz monety 2 zł w kilku tomach gdzie corocznie zostaje wydawany kolejny tom na monety z danego roku.

Album Fischer             Album E-hobby

 

Palety i kuferki na monet

Palety uniwersalny sposób przechowywania monet w kapslach lub bez. W ofercie posiadamy palety o rożnych średnicach okienek od palety mieszczącej 77 monet do palet na medale czy odznaczenia aż do paletki posiadającej jedno duże okienko wielkości paletki. Wszystkie paletki posiadają jednakowy wymiar zewnętrzny i przeźroczystą zasuwkę, dzięki czemu można je składować na sobie. W celu przechowywania paletek w większej ilości polecamy kuferki drewniane mieszczące od 1 do 11 palet w zależności od potrzeb.

     

Kapsle na monety

 

Holdery na monety

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl